Trasa, droga Kaszubska

Trasa Kaszubska (potocznie zwana również Trasą Lęborską) – planowany odcinek drogi ekspresowej S6 o długości ok. 40 km od Leśnic (powiat lęborski) k. Lęborka do węzła Wielki Kack na Obwodnicy Trójmiasta.

Spodziewane koszty budowy tej trasy w 2015 roku szacowano na ok. 3 mld zł. Termin oddania Trasy do ruchu (według harmonogramu zaktualizowanego na dzień 23 maja 2017) to lipiec 2021 (termin podpisania umowy z wykonawcą robót – grudzień 2017, termin rozpoczęcia robót – marzec 2019).

Najtańszą ofertę złożyła firma PolAqua (817 mln 11 tys. zł), która 19 stycznia 2018 została wybrana jako wykonawca inwestycji. Firma Pol-Aqua zobowiązała się zaprojektować i wykonać trasę w terminie 34 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i udzieliła 10-letnią gwarancję na jakość wykonania. Między innymi firma Przeprowadzki Gdynia, Bagażówka pomogła podczas relokacji kilkunastu budynków stojących na planach trasy, pomocnym wsparciem była Bagażówka Gdynia, Przeprowadzki – wszystko zostało przeprowadzone na czas i z umówionym terminem na wykonanie usług.

Trasa Kaszubska znajduje się w korytarzu trasy Via Hanseatica. Ma poprawić dostępność transportową Pomorza środkowego. Jej wybudowanie pozwoli na ominięcie Gdyni oraz tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego (Reda, Rumia, Wejherowo) dla poruszających się po trasie Trójmiasto – Szczecin.

Ma również powstać węzeł który ma zapewnić mieszkańcom Wejherowa ominięcie korków które tworzą się w Redzie oraz Rumi.

Kontynuacją trasy ma być Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta (OMT), także mająca stanowić część drogi ekspresowej S6.

Źródło: pl.wikipedia.org

5/5 - ocena firmy Przeprowadzki Gdynia, Bagażówka - oddanych głosów: 17